رابطه جنسی محافظت شده به چه معناست کاندوم کاندوم لاتکس کاندوم زنانه بیماری ایدز انتقال ایدز ویروس ایدز رابطه جنسی محافظت شده رابطه ی جنسی بیماری های جنسی
رابطه جنسی محافظت شده به چه معناست ؟

رابطه جنسی محافظت شده به چه معناست

 توصیه به زوجین برای جلوگیری از انتقال ویروس ابدز به یکدیگر

رابطه جنسی محافظت شده به چه معناست ؟

آیا کاندوم لذت جنسی رو کم میکنه ؟

 

رابطه جنسی محافظت شده از ترکیب لذت جنسی با خطر تماس با ویروس ایدز و بیماری های جنسی دیگر مانند تبخال های ناحیه تناسلی و سیفیلیس خودداری میکنه . داشتن رابطه محافظت شده با کاندوم در حقیقت میتونه زندگی جنسی شما رو با بهتر کردن رابطه و اعتماد بین شما و شریک جنسی تون لذت بخش تر کنه .

رابطه جنسی محافظت شده به چه معناس ؟

رابطه جنسی محافظت شده و امن ٬ رابطه ای بین دو شریک جنسی است که مبتلا به هیچ بیماری جنسی خصوصأ ایدز نباشند .در صورتیکه همسر شما مبتلا به بیماری ایدز و یا بیماری های عفونی دیگری است باید رابطه محافظت شده ای داشته باشید تا از ابتلای خود به این بیماری ها جلوگیری کنید . در صورت استفاده صحیح از کاندوم میشه تا ۹۸ ٪ از انتقال بیماری های جنسی خطرناک مانند ایدز جلوگیری کرد .
  داشتن رابطه جنسی محافظت شده در صورت بی احتیاطی مقداری احتمال ابتلا به بیماری های جنسی وجود دارد اما در صورت استفاده دقیق و درست از کاندوم احتمال ابتلا به بیماری جنسی رو میشه به حداقل رسوند . به طور خلاصه ٬ رابطه جنسی محافظت شده تنها به این معنا نیست که اجازه ندهید مایع منی همسرتون به داخل واژن شما ریخته شود . همچنین به این معناس که از تماس پوست آلت تناسلی یکدیگر خودداری کنید . علتش هم این است که برخی عفونت های جنسی فقط از طریق تماس پوستی منتقل میشوند . رابطه جنسی محافظت شده به معنای محافظت جنسی در زمان داشتن رابطه های جنسی است و با استفاده صحیح از کاندوم در رابطه جنسی میشه رابطه امن و مطمئنی داشت و رابطه جنسی لذت بخشی رو تجربه کرد .

 

عواقب استفاده نکردن از کاندوم در رابطه جنسی کاندوم عکس کاندوم استفاده از کاندوم رابطه ی جنسی بیماری های جنسی عفونت جنسی کلامیدیا جلوگیری از بارداری ایدز

کاندوم یا روش های هورمونی جلوگیری از بارداری ! کدوم رو انتخاب میکنید ؟

آیا کاندوم لذت جنسی رو کم میکنه ؟

مرتبط :

دانستنی های بسیار مهم در مورد کاندوم و جلوگیری از بیماری اچ ای وی

خرید کاندوم اینترنتی تاخیری خاردار با انواع مختلف در فروشگاه آنتی اچ آی وی

فروش کاندوم زنانه به بیش از پانصد میلیون رسید

 

اگر زوجین مبتلا به ایدز باشند چه اقداماتی باید انجام دهند ؟

ممکنه تصور کنید که اگر هر دو شما مبتلا به ایدز باشید، دیگر نیاز به داشتن رابطه محافظت شده با کاندوم ندارید . اما داشتن رابطه جنسی محافظت شده از ابتلای شما به عفونت های جنسی دیگر جلوگیری میکند . همچنین از شدت یافتن بیماری شما نیز میکاهد .

توصیه به زوجین برای جلوگیری از انتقال ویروس ابدز به یکدیگر

مانع ها مانند کاندوم ،از انتقال ویروس ها ، باکتری ها و ذرات عفونی جلوگیری میکنند . کاندوم های لاتکس مردانه رایج ترین نوع کاندوم برای داشتن رابطه جنسی محافظت شده است .در صورتیکه همسر شما از استفاده از کاندوم مردانه خودداری میکند شما میتونید از کاندوم زنانه استفاده کنید .کاندوم های زنانه گران تر از کاندوم های مردانه هستند و استفاده از آن به دقت بیشتری نیاز دارد .

مرتبط :

پاره شدن کاندوم و ترس از ابتلا به ایدز و بیماری های جنسی

جلوگیری از انتقال ویروس ایدز از مادر به جنین

ساخت ژل درون واژنی برای جلوگیری از انتقال بیماری ایدز

 

استفاده از کاندوم برای داشتن رابطه جنسی امن و مطمئن

هر بار و هر زمانی که رابطه جنسی دارید از کاندوم جدید استفاده کنید . فقط کاندوم لاتکسی تهیه کنید که برای جلوگیری از بیماری های جنسی طراحی شده اند . این نوع کاندوم ها رو میتونید از داروخانه ها و یا فروشگاه های محصولات جنسی مانند فروشگاه اینترنتی آنتی اچ آی وی تهیه کنید و خریدی کاملأ محرمانه داشته باشید.
در کنار کاندوم از لوبریکانت های بر پایه آب استفاده کنید . هرگز از لوبریکانت های بر پایه روغن مانند وازلین ٬ روغن بچه و لوسیون های دست استفاده نکنید . لوبریکانت های بر پایه روغن ممکنه باعث پاره شدن کاندوم های لاتکس شوند .
در صورتیکه به کاندوم لاتکس حساسیت دارید ٬ میتونید از کاندوم پلی یورتن با لوبریکانت بر پایه روغن استفاده کنید .
کاندوم رو در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری کنید . هرگز چندین ساعت کاندوم رو در جیب و یا کیف نگه ندارید . و از کاندومی که شکننده ٬ چسبناک و یا تغییر رنگ داده است استفاده نکنید .
اگر شما و یا همسرتون مبتلا به ایدز هستید ٬ از دستکش جراحی لاتکس نیز استفاده کنید . زخم های کوچک میتونه سریع عفونت و یا ویروس ایدز رو به بدن منتقل کنه . همچنین میتونید از پزشکتون درباره ی ترووادا (داروی پیشگیری بیماری ایدز )  سوالاتی بپرسید . داروی ترووادا برای پیشگیری از انتقال ویروس ایدز شناخته شده است و اگر یکی از زوجین مبتلا به ویروس ایدز باشد با مصرف قرص ترووادا میشه از ابتلای همسرش به ویروس ایدز جلوگیری کرد . برای داشتن رابطه امن و مطمئن زوجینی که یکی از آنها مبتلا به ایدز است ، باید از قرص تراووادا همراه با کاندوم استفاده کنند.

ترجمه و منبع

((فروشگاه محصولات جنسی آنتی اچ آی وی))

source :webmd

کپی این مطلب بدون تغییر عنوان و فقط با لینک به این صفحه مجاز است

 

بیشتر بدانیم :

خانم ها حتما از کاندوم برای حفاظت در مقابل ایدز استفاده کنند

چگونگی خرید کاملاً محرمانه و مخفیانه محصولات

چند نکته که هنگام خرید کاندوم باید در نظر داشته باشید

 آیا خطرهای پنهان استفاده نکردن از کاندوم رو می پذیرید ؟

چرا باید حتما در کنار لوازم زناشویی ژل لوبریکانت داشته باشیم ؟

مقایسه ی ژل لوبریکانت روان کننده سیمپلکس و ایموشن

پاره شدن کاندوم و ترس از ابتلا به ایدز و بیماری های جنسی

ژل تاخیری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد