انقلابی در راه مبارزه با ایدز با پیشگیری کامل از ابتلا به ویروس ایدز اختراع قرص ترووادا برای پیشگیری از انتقال ویروس بیماری ایدز جلوگیری از ابتلا به ایدز
موثر بودن قرص ترووادو در پیشگیری از ابتلا به ویروس ایدز

اختراع قرص ترووادا برای پیشگیری از انتقال ویروس بیماری ایدز

انقلابی در راه مبارزه با ایدز با پیشگیری کامل از ابتلا به ویروس ایدز

اختراع قرص ترووادا برای پیشگیری از انتقال ویروس بیماری ایدز

موثر بودن قرص ترووادو در پیشگیری از ابتلا به ویروس ایدز

طبق مطالعه ی اخیر که در  تاریخ ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۵ در مجله نیوزویک منتشر شد ٬ دارویی که از ابتلای افراد سالم به عامل بیماری ایدز– اچ آی وی- جلوگیری می کند ، مورد تایید محققان قرار گرفته است . 
در مطالعه ای که در سانفرانسیسکو انجام شد ٬ هیچ گونه ویروس ایدزی در بدن ۶۵۷ نفری که قرص ترووادا  ( Truvada )رو روزانه مصرف میکردن دیده نشد . در مطالعه ی دوم که در انگلستان انجام شد ، افرادی که قرص ترووادا رو مرتب استفاده میکردند خطر کمتری برای ابتلای اونها به ویروس ایدز وجود داشت .
قرص ترووادا به عنوان داروی پیشگیری بیماری ایدز، یعنی ویروس اچ آی وی، مورد تایید قرار گرفته است و برای کاهش خطر آلودگی، در دسترس افرادی که در معرض خطر ابتلا به ویروس ایدز قرار میگیرند ، تجویز میشود .در حال حاضر، ترووادا به عنوان داروی ضد ویروس در کنار داروهای دیگر، برای کسانی که مبتلا به ایدز هستند، تجویز می شود. همچنین استفاده از آن برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ایدز نیز توصیه شده است. به عقیده مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های جنسی در آمریکا ٬ ترووادا ممکن است خطر ابتلا به ویروس ایدز رو بیش از ۹۲ درصد کاهش دهد . اما استفاده از قرص ترووادا افراد رو در مقابل سایر بیماری های جنسی شایع محافظت نمیکند و هنوز کاندوم تنها  راه مورد تایید برای پیشگیری از ابتلا به اکثر بیماری های جنسی میباشد.

مرتبط :

دانستنی های بسیار مهم در مورد کاندوم و جلوگیری از بیماری اچ ای وی

جلوگیری از انتقال ویروس ایدز از مادر به جنین

چگونگی خرید کاملاً محرمانه و مخفیانه محصولات
اگرچه قرص ترووادا در آزمایشات پزشکی بسیار کنترل شده است ٬ برخی افراد نگران این هستند که آیا واقعأ با مصرف این قرص میشه از انتقال ویروس ایدز جلوگیری کرد .
مطالعه ای که در سانفرانسیسکو انجام شد، ۶۵۷ شرکت کننده ۲۰ تا ۶۸ سال داشت که از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ قرص ترووادا مصرف میکردند . در زمان مطالعه ٬ شرکت کننده ها هیچ عفونت جدید ایدزی نداشتند . نیمی از آنان به بیماری های جنسی دیگری مبتلا شده بودند . بیماری های جنسی تشخیص داده شده ممکن است به این دلیل باشد که بیماران به استفاده از قرص ترووادا اعتماد کردند و استفاده از کاندوم رو کنار گذاشتند .

همچنین برخی از افرادی که از قرص ترووادا برای پیشگیری از ابتلا به ویروس ایدز استفاده میکردند ،احتمال دارد که در زمان انجام تحقیق ابتلا به ویروس ایدز بوده باشند .به این دلیل که استفاده از این دارو برای پیشگیری از ابتلا به ویروس ایدز بسیار موثر شناخته شده است . براساس آمارهای پزشکی ،در سانفرانسیسکو با تجویز این قرص به افرادی که شریک جنسی آن ها مبتلا به بیماری ایدز است ٬ از ابتلای برخی از آنان به ویروس ایدز جلوگیری شده است .

مرتبط :

آیا خطرهای پنهان استفاده نکردن از کاندوم رو می پذیرید ؟

چند نکته که هنگام خرید کاندوم باید در نظر داشته باشید

پاره شدن کاندوم و ترس از ابتلا به ایدز و بیماری های جنسی
طبق نظر محقان این تحقیقات ٬ شرکت کننده هایی که رفتار های جنسی پر خطری داشتند حتی با وجود مصرف قرص های پیشگیری از انتقال ویروس ایدز ٬ از انتقال ویروس ایدز در امان نمانده اند .
محققان عقیده دارند که استفاده از قرص ترووادا برای پیشگیری از انتقال ویروس ایدز کاملأ موثر نیست اما این حقیقت رو میدونیم که حتمأ در آینده روشی اختراع میشه که کاملا از انتقال ویروس ایدزجلوگیری کند. در واقع با وجود اینکه مصرف این قرص برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ایدز موثر است ولی بصورت کامل نمی تونه شما رو از ابتلا به ویروس ایدز محافظت بکنه و هنوز تا حدودی احتمال ابتلا به ایدز وجود داره . از طرف دیگه این قرص هنوز به ایران وارد نشده و امکان استفاده از اون برای ایرانیان وجود نداره .

سهل انگاری افراد در استفاده از وسایل و روش های جلوگیری از ابتلا به عامل بیماری ایدز  به گسترش این بیماری کمک میکند . بنابراین بهترین و موثرترین روش برای پیشگیری از انتقال ویروس ایدز از شریک جنسی استفاده از کاندوم است . و با استفاده صحیح از کاندوم احتمال انتقال ویروس ایدز رو میشه به حداقل رساند .

ترجمه و منبع

((سایت  آنتی اچ آی وی))

source :newsweek

کپی این مطلب بدون تغییر عنوان و فقط با لینک به این صفحه مجاز است

 

بیشتر بدانیم :

خرید کاندوم اینترنتی تاخیری خاردار با انواع مختلف در فروشگاه آنتی اچ آی وی

سن مجاز خرید کاندوم اینترنتی در فروشگاه محصولات زناشویی

تحویل فوری محصولات زناشویی فروشگاه آنتی اچ ای وی

ساخت ژل درون واژنی برای جلوگیری از انتقال بیماری ایدز

معرفی مدل های مختلف اسپری تاخیری Emotion  ایموشن

مقایسه ی ژل لوبریکانت روان کننده سیمپلکس و ایموشن

ژل تاخیری

 

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد