علائم مراحل مختلف بیماری ایدز در مردان چیست ؟
علائم-بیماری-ایدز-در-مردان

علائم مراحل مختلف بیماری ایدز در مردان چیست ؟

 

الگوی رفتاری بیماری ایدز در مردان چگونه است؟

علائم مراحل مختلف بیماری ایدز در مردان چیست ؟

نشانه های اولیه ابتلا به بیماری ایدز در مردان چیست ؟

علائم بیماری ایدز در مراحل مختلف

اگر شما فکر می کنید که افراد مبتلا به ایدز از چند فرسخی قیافشون داد میزنه ، سخت در اشتباه هستید !

بیماری ایدز یک بیماری ویروسی پیشرفته هستش که در اکثر موارد فرد مبتلا از بیمار بودن خودش خبر نداره .

برای همین بهتون پیشنهاد می کنم که این مقاله رو تا انتها یه نگاهی بندازید .

علایم و نشانه های بیماری ایدز در مردان بطرق مختلفی مشخص می شه که از بیماریی شبیه به انفلوانزا گرفته تا زوال عقل ، کاهش وزن و کسلی و بی حالی رو می توان به عنوان علائم اولیه بیماری ایدز نام برد .

البته فرد مبتلا به HIV ممکن است که مدت زیادی بدون اینکه متوجه شود ، بی هیچ نشانه و علامتی با بیماری ایدز زندگی کند .

بیشتر :

ساخت ژل درون واژنی برای جلوگیری از انتقال بیماری ایدز

 

این یعنی برای تشخیص دقیق و با اطمینان ایدز شما باید به آزمایشگاه مراجعه کنید و درخواست تست و آزمایش ایدز بدید .

 

بطور کلی نشانه های HIV در مردان تا حدود زیادی با نشانه های ابتلا در زن ها یکسان است .

 

این مشخصه که دیگه در مردان خبری از تغییر ترشحات واژن نیست ولی سایر علائم و نشانه های بیماری ایدز در مرد و زن یکسان است .

البته نشانه های ایدز در بیماران ( چه مرد و چه زن ) تفاوت های زیادی دارد . هیچ دو بیمار مبتلا به ایدزی وجود ندارند که علائم دقیقاً یکسانی را داشته باشند .

ولی بطور کلی علائم ابتلا به ایدز در مردان از الگوی زیر پیروی می کند :

 • دوره ی بیماری شدید اولیه :

این حالت ممکنه که در مردان رخ بده یا اصلا رخ نده . در واقع ۷۰ درصد بیماران دچار اون میشند . اگر در شخصی رخ بده ، معمولا ۱-۲ هفته بعد از ابتلا به ویروس HIV رخ میدهد. نشانه های آن شامل تب و لرز و حالت بیمار گونه است .

 • دوره ی بدون علامت

در یک مدت طولانی که ممکن است تا ۱۰ سال طول بکشد ، بیمار هیچ نشانه و علامتی در بدن خود نمی بیند . متاسفانه این مدت بسیار خطرناک تر از هر مرحله ی دیگری است چرا که فرد مبتلا به بیماری ، بدون اینکه در خود نشانه از ایدز ببیند ، در زندگی عادی خود ممکن است با روش های مختلفی مثل رابطه جنسی پر خطر ( رابطه ی جنسی بدون کاندوم ) افراد مختلفی رو ناخواسته به بیماری ایدز مبتلا کند .

بیشتر :

خرید انواع کاندوم از فروشگاه لوازم زناشویی

 • آلودگی پیشرفته و مرحله نهایی :

در این مرحله سیستم دفاعی بدن بسیار ضعیف شده و فرد مستعده ابتلا به بیماری هایی میشه که قبلا سیستم دفاعی آنها رو از بین میبرده ولی الان دیگه توانایی مقابله با این بیماری ها رو نداره .

 

تا اینجا الگوی بیماری ایدز رو تعریف کردیم ،

حالا

چگونگی تشخیص نشانه های اولیهایدز در مردان

 

بیماری شبیه به انفلوانزا :

یکی از نشانه های اولیه ابتلا به ویروس   HIV در مردان یک بیماری شبیه به انفلوانزا هستش .

این بیماری در هفته های اول انتقال ویروس ایدز به بدن فرد سالم در هنگامی رخ میده که خون فرد از حالت –HIV به +HIV تغییر میکنه و سیستم دفاعی بدن آخرین تلاش های بی فایده خود را برای مقابله با ویروس HIV   با تولید پادتن انجام میدهد .

این مرحله معمولا با یک بیماری شدید به همراه است که در هر فردی با فرد دیگر کاملا متفاوت است هرچند که شخص ممکنه که علائم زیر رو تجربه کند :

 • سردرد های عذاب آور
 • تب ( بادمای بالای ۳۷.۵ درجه ی سلسیوس )
 • خستگی ، کسلی و بی حالی
 • درد شدید ماهیچه ها
 • اسهال
 • کاهش شدید وزن

 

 • زخم و نارحتی های پوستی
نمونه ای از جوش های بیماران مبتلا به ایدز

نمونه ای از جوش های بیماران مبتلا به ایدز

 

توجه : این عکس فقط نمونه ی کوچکی از ناراحتی های پوستی بیماران مبتلا به ویروس  hiv   است . نوع و ظاهر این ناراحتی ها و جوش های پوستی بسیار وسیع و متفاوت است .

نارحتی های پوستی ممکن است در مراحل اولیه یا بعد از چند سال در بیمار مبتلا به ویروس ایدز پدیدار شود .

این ناراحتی های پوستی ممکن است بصورت اماس ، التهاب و یا جوش هایی درنواحی مرطوب بدن مرد مثل آلت تناسلی ، نواحی مقعدی و یا کشاله ی ران ظاهر شود .

آنها ممکن است بر روی بالا تنه ، قفسه ی سینه ، گردن ، صورت و یا کف دست نمایان شوند. ممکن است احساس سوزش و خارش ایجاد کنند و یا بدون هر گونه حسی در آن ناحیه باشند.

یک مرد مبتلا به ایدز ممکن است در قسمت دهان و گلو دچار زخم هایی شود که غذا خوردن رو همراه با سوزش بکنه . متاسفانه این زخم ها براحتی دست از سر بیمار بر نمی دارند .

ناراحتی پوستی از  علائم بیماری ایدز با ویروس hiv

ناراحتی و التهاب-پوست-در-بیمار-مبتلا-به-ویروس-ایدز

بیشتر

چرا همه از ژل لوبریکانت استفاده می کنند ؟

دوره ی بدون علامت یا دوره ی خاموش
این دوران ممکنه تا ۱۰ سال بعد از آلوده شدن بدن به ویروس اچ آی وی طول بکشه و در این مدت بدن شما بظاهر در وضعیت کاملا سالمی بسر ببرد .در این مدت ویروس HIV در بدن شما بصورت مداوم در حال تکثیر و از بین بردن سیستم دفاعی بدن میشه .

بعضی از مردها دچار ورم و اماس شدید دستگاه لنفاوی در ناحیه گردن یا کشاله ران و یا هر دو می شوند . اما شاید این تنها نشانه های ایدز در این دوران باشد . لازم به ذکر است که حتی این نشانه نیز ممکن است در بسیاری از مبتلایان رخ ندهد.

علائم پیشرفته و نهایی ابتلا به ایدز

ممکنه چند هفته ، ماه و یا سال طول بکشه ، ولی متاسفانه ویروس ایدز سیستم دفاعی بدن بیمار رو از بین میبرد و این سیستم دفاعی ضعیف شده بدن رو در مقابل بیماری های فرصت طلبی که قبلاً در بدن از بین میرفتند ، بی دفاع میذاره .

در این وضعیت بیماری هایی که بسادگی در بدن شما از بین می رفتن ، در بدن بیمار ایدزی ، به بیماری مرگباری تبدیل می شند که براحتی درمان نمی شوند .

بیشتر:

فروشگاه لوازم زناشویی در مترو!!!

 

اگر کسی متوجه علائم بیماری ایدز در بدن خود شد چیکار باید بکنه ؟

اگر شما قبلاً خودتون رو در خطر ابتلا و انتقال ویروس ایدز به بدنتون قرار دادید و نشانه های توضیح داده شده در بالا را در بدن خود دیدید ، باید بلافاصله به آزمایشگاه برید و درخواست آزمایش ایدز بدید .

اگر به هر دلیلی دوست ندارید هزینه ی آزمایش رو پرداخت کنید با سازمان خون تماس بگیرید و موضوع رو با اونها در میان بذارید و راهنمایی های لازم رو دریافت کنید .

البته در اکثر کشور های دنیا کیت تست و آزمایش HIV خانگی در داروخانه ها موجود است و هر شخصی می تواند بدون مراجعه به پزشک ، خیلی سریع در خانه ی خود آزمایش ایدز بدهد و از وضعیت سلامتی خود با خبر شود ولی در ایران بعد از مدتی که این کیت های تشخیص بیماری ایدز در داروخانه ها پخش شد ، بنابه دلایل نامعلومی (!! ) از داروخانه ها جمع آوری شد و فعلاً خبری از اجازه ی فروش این دستگاه تست ایدز صادر نشده . در صورتی که این اجازه صادر شود از طریق همین سایت به شما اطلاع رسانی می کنیم .

سعی کنید از رابطه ی جنسی پر خطر ( رابطه جنسی بدون کاندوم ) دوری کنید و کاندوم رو مثل یک دوست خوب خودتون بدونید که از شما در مقابل انواع بیماری های جنسی محافظت می کند .

کاندوم-تنها-راه-جلوگیری-از-ابتلا-به-بیماری-ایدز hiv

کاندوم-تنها-راه-جلوگیری-از-ابتلا-به-بیماری-ایدز

اگر از خرید کاندوم مورد نیاز خودتون خجالت می کشید شما می تونید خریدی کاملا محرمانه و خصوصی را در فروشگاه لوازم زناشویی AntiHiv.ir تجربه کنید .

همکار عزیز کپی این مطلب بدون تغییر عنوان و فقط با لینک به این صفحه مجاز است.

تهیه و ترجمه  : فروشگاه محصولات زناشویی AntiHiv.ir

بیشتر :

انواع کاندوم

نسل جدید کاندوم های تاخیری فیزیکی و گیاهی

ژل تاخیری

اسپری تاخیری

کاندوم های تاخیری

 ساخت ژل درون واژنی برای جلوگیری از انتقال بیماری ایدز

چرا همه ژل لوبریکانت روان کننده می خرند ؟

فروشگاه لوازم زناشویی در مترو!!!

خرید لوازم زناشویی بدون خجالت

 خرید انواع کاندوم های گودلایف در فروشگاه لوازم زناشویی

همکار عزیز کپی این مطلب بدون تغییر عنوان و فقط با لینک به این صفحه مجاز است.

269 دیدگاه

 1. ایا راه درمانی برای بیماری ایدز وجکد دارد

 2. این درسته که اگه کسی بره آزمایش بده در صورت مثبت بودن قرنطینه میکنن؟ یا میشه آزمایش داد و فقط خودت در جریان جوابش باشی؟
  راستش با دوستم ماساژ تایلندی رفته بودیم بعد از برگشت به هتل کف پای جفتمون زخم بود. حالا نمیدونیم به خاطر پیاده روی زیاد با دمپایی بوده یا ماساژورا کردن. خیلی نگرانم

 3. سلام من ۱۳ سالمه توی کلاس نشته بودیم بعد یکی قاشق پلاستیکی شکوند گفت من میخوام خط بندازم من هم حواسم نبود تنداختم رو داستم حالا نمیددنم اون قاشق همونی بود که اونا زده بود به دستشون اخه یه ۵ ۶ تا قاشق شکوندیم به نظرتون الان با یه خط کوچولو ایدز گرفتم لطفا جون خودتون جون مادرتون خیلی استرس دارم لطفا بگیدهر سایتی میرم هیچکی جوابمو نمیدیه

  • پشتیبانی سایت
   پشتیبانی سایت

   سلام. احتمال اینکه خون اومده باشه و بلافاصله دست شما هم خون اومده باشه و اون طرف هم ایدز داشته باشه ، خیلی خیلی کمه .

 4. بهتر از ام اس است کاش من ایدز داشتم

 5. ببخشید داغ شدن قسمت داخلی آلت تناسلی مردانه بعد چند ساعت بعد از نزدیکی هم میتونه یه علامت باشه؟

 6. سلام من۴سال پیش رابطه داشتم (باکاندوم)هیچ علائمی هم نداشتم یه بارهم آزمایش دادم منفی بود.دوباره برم آزمایش بدم یاکافیه

 7. سلام ببخشید من دوستم مقاربت جنسی نامشروع داشته الان سه ماه گذشته زردی چشم وحالت سر ماخورردگی داره اما جوَ وتاول تناسلی وغددلنفاوی در کشاله ران نداره ومیترسه آزمایش بده راهنماییم کنید

 8. سلام همسر من اعتیاد داره و علایم پوستیش مشابه علایم ایدز هست من طی دوسال اخیر فقط یه بار اونهم دوماه پیش باهاش مقاربت جنسی داشتم و الان هم دوهفته هست که سرفه میکنم و گلودرد دارم و غدد لنفاوی گلوم یکیش ورم کرده ،ایا امکانش هست که ایدز داشته باشم??ممنون میشم پاسخ بدید

 9. میخواستم بپرسم علائم ایدز چقدر شبیه علائم بیماری دیابته

 10. من هم دارم علایم دارم اما توی ازمایشم چیزی نیست

 11. بله من دارم ولی آزمایش هم نمیدم بعد مدتیی هم میمیرم

 12. سلام ببخشید آیا موقع آزمایش مشخص میشود که ویروس از چه راهی منتقل شده

 13. چند درصد مرد با ارتباط جنسی با جنس مخالف میتونه ایدز بگیره؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد